Hemoclin® Spray
účinná a rychlá úleva od problémů s hemoroidy.

hemoclin-sprayPopis

Přípravek Hemoclin spray zmírňuje příznaky vnějších hemoroidů jako je pálení, svědění, podráždění či přecitlivělosti v oblasti vnějšího konečníku.

Sprejová forma zaručuje bezkontaktní aplikaci v této intimní partii.

Co jsou hemoroidy?

Ačkoliv jsou hemoroidy často tabuizované téma, vyskytují se více, než si většina lidí myslí. Hemoroidy postihují zhruba 50 % obyvatel a zdá se, že se vyskytují ve stejné míře u mužů i u žen.

Polštářovou výplň hemoroidů má každý. Nabíhání polštářovité výplně hemoroidů zajišťuje správné uzavření análního otvoru. Tato polštářová výplň však může působit problémy, pokud se nadměrně zvětší. K tomu dochází, když dojde k otoku cév v hemoroidální tkáni v důsledku nadměrného tlaku na oslabenou tkáň. Hemoroidy představují problém, jakmile dojde k otoku a zánětu cév kolem análního otvoru nebo dolní části rekta. Příčinou může býti namáhavé vytlačování stolice. Dalšími faktory přispívajícími k tvorbě hemoroidů jsou obezita, stravování, chronická zácpa, těhotenství či anální sex.

Existují dva základní typy hemoroidů: vnitřní hemoroidy, které se nacházející uvnitř análního otvoru, a vnější hemoroidy, které vystupují vně análního otvoru. Vnitřní hemoroidy jsou obvykle méně bolestivé a mnozí lidé tak ani nevědí, že je mají. Vnější hemoroidy postiženým působí mnohem patrnější potíže.

Hemoroidy jsou obvykle velmi nepříjemné, nicméně nejsou nebezpečné ani nepředstavují ohrožení života. Symptomy hemoroidů mohou po několika dnech zmizet, avšak často se vrací, a to i v závažnější podobě. Infekce hemoroidu však může vést k závažným komplikacím.

Složení

Přípravek je čirý tekutý gel, který obsahuje patentovaný bioaktivní bakteriální blokátor, zvaný jako komplex 2QR, který zamezuje působení škodlivých bakterií a podporuje přirozený proces hojení.

Jak funguje

HemoClin představuje revoluční přípravek, který přináší přímou úlevu od hemoroidů, trhlin a potíží v oblasti konečníku, jako jsou například zvýšená citlivost nebo svědění.

Nehubí bakterie plošně, nýbrž zamezuje škodlivému působení „špatných“ bakterií, zatímco „dobré“ bakterie mohou dále působit. Komplex 2QR urychluje přirozený proces hojení. Zatím nežádoucí vedlejší účinky nejsou známy, ani nebyly hlášeny.

Pro zrychlení účinku HemoClinu doporučujeme dodržovat zdravý životní styl zahrnující vyváženou stravu, pohyb, toaletní návyky a anální hygienu (viz prevence).

HemoClin je vhodný i při problémech s hemoroidy v těhotenství nebo při kojení. V tomto období je však důležité, abyste se před použitím jakéhokoliv přípravku poradila se svým lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem.

Jak použít

HemoClin spray představuje hygienické a bezkontaktní ošetření vnějších hemoroidů.

Aplikujte nejméně dvakrát denně kolem análního otvoru po dobu dvou týdnů nebo podle potřeby. Pravidelné používání zvyšuje účinnost přípravku.

Pro prevenci vnějších potíží v oblasti konečníku přípravek aplikujte kolem análního otvoru před každou stolicí a po ní.

Krok 1. Sejměte víčko ze vstřikovací trysky.
Krok 2. Před prvním použitím několikrát sprejem naprázdno stříkněte do vzduchu, aby se tryska naplnila.
Krok 3. Před použitím si pozorně prohlédněte, kterým směrem tryska směřuje. Sprej lze použít z jakéhokoli úhlu.
Krok 4. Mírně se předkloňte a v případě potřeby roztáhněte hýždě tak, abyste na anální otvor snáze dosáhli.
Krok 5. Namiřte sprej na anální otvor a jednou či dvakrát na něj a okolo něj stříkněte.
Krok 6. Po použití vraťte víčko na vstřikovací trysku a umyjte si ruce.

Další informace

Podrobnější informace najdete v příbalovém letáku ke spreji HemoClin.